Servis klimatizací

Provádíme opravy, údržbu a pravidelné prohlídky s čištěním filtrů a výměníků klimatizací, tepelných čerpadel, chladicích a mrazicích zařízení. Při servisu a údržbě používáme čističe určené speciálně pro výměníky klimatizačních a chladicích systémů. Pro rychlé a kvalitní zjištění poruchy používáme diagnostické programy vyvinuté přímo výrobcem klimatizací TOSHIBA.

Vzduch z budovy prochází výparníkem a prach, který s sebou unáší, se usazuje na povrchu lamel výparníku klimatizace.
Výparníky mají na vstupní straně předřazené filtry, které zachycují prach za vzduchu. Tyto filtry nemají nikdy 100% účinnost a tak dříve nebo později mikročástice prachu vytvoří živnou půdu pro rozvoj mikrobů.

Vnitřní jednotka klimatizace je během odtávacího cyklu vlhká a teplá. To je vynikající prostředí pro růst a množení mikrobů. Proto musí být lamely, vnitřní povrch výparníku a odpad kondenzátu pravidelně čištěny a desinfikovány.

Po celou dobu činnosti vzduchového kondenzátu se na povrchu lamel usazují nečistoty. Jedná se převážně o prach a různé přírodní nečistoty. Tím dochází k omezení průtoku vzduchu mezi lamelami. Zařízení pracuje s vyššími teplotami a jeho doba chodu se prodlužuje.

Znečištěný výparník a kondenzátor klimatizačního zařízení zvyšuje spotřebu energie asi o 36%.
Čistý vzduchový kondenzátor je základní podmínkou pro efektivní funkci chladícího kompresoru a pro nízkou spotřebu energie klimatizačního zařízení jako celku. V mnoha případech je čistota vzduchového kondenzátoru zanedbávána, mnohdy z důvodů špatné přístupnosti.

Poptávka servisu

Máte-li zájem o servis Vaší klimatizace, vyplňte prosím následující formulář - co nejdříve vás budeme kontaktovat.